03 marca 2015

Złoto siatkarek w turnieju o Puchar Węgorzewa

UKS ;Promień Wydminy wrócił ze złotem z turnieju siatkówki w Węgorzewie.

W dnia 22 lutego 2015 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Dziewcząt.
W turnieju udział wzięło 6 drużyn: Olsztyn, Gimnazjum Węgorzewo, LO Węgorzewo, Energa Set Kętrzyn, Wilczek Wilkowo i UKS „Promień” Wydminy.
Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach – każdy z każdym do dwóch wygranych do 21 punktów. Wydminy w swej grupie pokonały 2:0 LO Węgorzewo i Wilczek Wilkowo. Wynik ten dał awans do półfinału, w którym nasze zawodniczki zmierzyły się z Energą Set Kętrzyn wygrywając 2:0. Finał rozegrał się pomiędzy UKS "Promień Wydminy, a gospodarzem turnieju tj. Gimnazjum Węgorzewo. W zaciętym meczu pierwszy set był dla gospodarzy 26:24, w drugim secie role się odwróciły i wydminianki wygrały 21:14,
aby rozstrzygnąć wynik meczu rozegrany został tie-break do 15 pkt. Set był zacięty, zawodniczki walczyły o każdy punkt. Pod koniec drużyna UKS ;Promień; odskoczył na 2 punkty, co dało nam wygraną 15:13.

Skład drużyny: Pietryga Kamila (kapitan), Zabawska Paulina, Żygieło Martyna, Rodziewicz Karolina, Pałamasz Kamila, Dawidziuk Katarzyna, Bachor Angelika, Waleriańska Karolina, Kotowska Aleksandra, Kulak Patrycja, Sawoń Justyna, Januszkiewicz Inga, Kusz Michalina, Brodowska Izabela.

Statuetka najlepszej zawodniczki trafiła do Kamili Pietrygi.