15 marca 2012

WMZ LZS w halowej piłce nożnej (runda rejonowa) Olecko

Młodzi zawodnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach sprawdzili swoje umiejętności podczas rundy rejonowej, która rozegrana została 13 i 15 marca 2012 roku w Olecku.

Pierwsi wystąpili gimnazjaliści (roczniki 1996-98), którzy rywalizowali w grupie
z Oleckiem, Wieliczkami, Pisanicą i Kowalami Oleckimi. Młoda drużyna zbudowana w większości z chłopców rocznik 1998 (Marcin Sirant, Kamil Lelo, Michał Zieliński i Łukasz Turolski), których wspomagali Lech Milewski (1997 związany do niedawna z warszawską Agrykolą) i Paweł Joka (obecnie Mamry Giżycko) przegrali z Wieliczkami (1:3) i Oleckiem (1:2) mimo prowadzenia 1:0. W tych dwóch meczach, reprezentanci LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zagrali bardzo dobrze i mądrze. Mimo niekorzystnego wyniku chłopy zasłużyli na pochwałę, ponieważ w ostatniej chwili ze składu wypadli dwaj zawodnicy i zmuszenie byli grać z tylko jedną zmianą. Pozostałe dwa spotkania toczyły się już pod dyktando wydminian, którzy wygrali 3:0 z Kowalami i 4:1 z Pisanicą. Wystarczyło to do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium, jednak nie pozwoliło na awans do rundy półfinałowej.

Dwa dni później, również w Olecku; odbyły się turnieje w kategorii 1999-2000. Tutaj w naszej grupie znalazły się ekipy: Wieliczek, Gąsek, Kowal Oleckich i SP 1 w Olecku. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się wynikami po 3:0. Mecz z Kowalami Oleckimi zapowiadał również łatwe zwycięstwo, ponieważ zawodnicy Sport z Kulturą grali rewelacyjnie. Niestety w ostatnich sekundach pierwszej połowy po fatalnym błędzie obrońcy, który stracił piłkę po niepotrzebnym dryblingu; drużyna z Wydmin traci bramkę. Taka sytuacja w futbolu nazywana „golem do szatni” często stwarza niepożądane konsekwencje. Niefrasobliwa druga połowa w wykonaniu uczniów ZSO, doczekała się finału w postaci rzutu karnego wykorzystanego przez kolegów z powiatu gołdapskiego i mecz kończy się wynikiem 2:2. Wygrana w tym meczu zapewniłaby awans do fazy półfinałowej, która 22 marca ponownie zawita do powiatu giżyckiego ponieważ rozegrana zostanie w Rynie.
I tak o powodzeniu decydował mecz z SP 1 w Olecku, którego wydmińscy piłkarze nie mogli przegrać. Pierwsza połowa, która była bardzo nerwowa przyniosła gola dla chłopców z Wydmin. Na szczęście w kolejnej odsłonie chłopcy dołożyli jeszcze trzy bramki i mogli cieszyć się z zasłużonego awansu do kolejnej rundy. Skład LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Piotr Roman, Kacper Warszewski, Adrian Rolnik, Mateusz Bakun, Piotr Król, Kamil Stefaniak, Bartłomiej Olszewski i Damian Szpakowski.