04 kwietnia 2011

;-)Konkurs Ogólnopolski - wyróżnienie


Plakat Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa wyróżniony spośród 2112 prac plastycznych z całej Polski.
W środę 16 marca 2011 odbyły się Obrady Jury 11. edycji konkursu plastycznego.
Zadaniem Jury złożonego z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochod
owego oraz patronów medialnych i organizatorów było wybranie 5 finalistów, a także przyznanie 25 wyróżnień. Przy wyborze zwycięskiej pracy, jury kierowało się takimi kryteriami, jak zgodność z tematem konkursu, pozytywne przesłanie, jakość, kreatywność i oryginalność plakatu.

Do tegorocznej 11. edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault przystąpiło 428 szkół podstawowych z całej Polski, które nadesłały 2112 plakatów.

Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół podstawowych w całej Polsce. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dowolną techniką plastyczną plakatu ilustrującego hasło przewodnie "Bezpieczna droga do szkoły".

Nie udało nam się zdobyć głównej nagrody, ale byliśmy blisko zdobyliśmy wyróżnienie. Autorkami wydmińskiego plakatu są bliźniaczki Julia i Ewa Zyskowskie z klasy 5a SP w Wydminach.
To fantastyczne, że niewielka, wiejska szkoła konkuruje z wielkimi szkołami w Polsce i osiąga takie wspaniałe wyniki. Mamy wiele powodów do dumy, to osiągnięcie jest kolejną porcją pozytywnych wrażeń.

Koordynator Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa Elżbieta Januszkiewicz